TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Niedziela, 9 Października 2016

Dymitr - Wicemistrzem Polski młodzików w judo

Dymitrij Janczylik (TS Judo Gryf Słupsk) wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski młodzików w judo, które odbyły się dniach 8-9.10.2016 w Opolu. Mistrzostwa zgromadziły aż 550 zawodników z całego kraju. Gryfita w drodze do finału stoczył 5 zwycięskich pojedynków. W pokonanym polu pozostawił dwóch zawodników z Wrocławia i Warszawy oraz reprezentanta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszystkie swoje walki eliminacyjne Janczylik wygrał przed czasem. W walce finałowej Gryfita spotkał się z Bartoszem Borzęckim (UKJ Ryś Warszawa). Walka miała bardzo wyrównany przebieg. Po jednym z ataków słupszczanin został skontrowany. Technika została oceniona na yuko. Mimo ambitnej postawy nie udało się Janczylikowi odrobić straty.

Srebrny medal naszego młodego judoki to kolejny sukces w jego bogatym już dorobku sportowym. Janczylik w ubiegłym roku zdobył złoty medal w kategorii do 50 kg. W tym roku wystartował w wadze do 60 kg. To ogromny przeskok i słupszczanin musiał dostosować się do walki w zdecydowanie wyższej kategorii wagowej. Zrobił to w bardzo dobrym stylu czego efektem jest tytuł V-ce Mistrza Polski.

Dymitrij Janczylik jest uczniem 2 klasy Gimnazjum nr 3 w Słupsku.

Bardzo blisko wywalczenia medalu była Martyna Szaniawska (70 kg). W walce o brązowy medal zmierzyła się z zawodniczką z Warszawy. Na początku pojedynku dała się zaskoczyć swojej rywalce i mimo, że potem była aktywna (wykonała nawet rzut oceniony na yuko), to zabrakło jej czasu, by wykonać kolejny rzut. Ostatecznie Martyna została sklasyfikowana na 5 miejscu. Martyna Szaniawska jest uczennicą 2 klasy Gimnazjum nr 5 w Słupsku.

Pozostali Gryfici swój występ zakończyli na walkach eliminacyjnych. W roku 2016 zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk wywalczyli 4 medale Mistrzostw Polski( Bartosz Szaniawski-złoty, Jakub Nawrot-brązowy, Leon Choiński-złoty oraz Dymiitrij Janczylik -srebrny).

Szkoleniem słupskich judoków zajmują się Irena Waszkinel, Lidiusz Kazior oraz Dariusz Świercz.