Czwartek, 29 Września 2016

Słupscy judocy wśród najlepszych judoków w Europie

1396 zawodników z 108 klubów ( 30 reprezentacji zagranicznych m.in.Brazylii i USA) wystartowało w Międzynarodowym Turnieju judo Warsaw Cup , który odbył się 24-25.09.2016 w Warszawie . Reprezentanci TS Judo Gryf Słupsk wywalczyli 2 medale. Na podium stanęli Bartosz Szaniawski -medal srebrny oraz Dymitrij Janczylik - brązowy medal To ogromny sukces słupskiego judo , który potwierdza ogromny potencjał naszej młodzieży oraz dobrą pracę szkoleniową w TS Judo Gryf Słupsk.

Dymitrij Janczylik walczący w kategorii młodzika wystartował w wadze do 60 kg. Do rywalizacji przystąpiło 50 zawodników i słupszczanin musiał stoczyć aż 6 walk. Przegrał tylko jedną walkę z reprezentantem gospodarzy (po bardzo kontrowersyjnym sędziowaniu). Słupszczanin pokonał reprezentantów Ukrainy, Czech, Węgier, Polski oraz Niemiec. Wszystkie te pojedynki zakończył przed czasem co pokazuje ogromne umiejętności młodego Gryfity. Dymitrij Janczylik jest uczniem 2 klasy Gimnazjum nr 3 w Słupsku.

Bardzo blisko wywalczenia złotego medalu był Bartosz Szaniawski , który rywalizował w kategorii juniora młodszego w wadze do 81 kg ( do rywalizacji przystąpiło 35 zawodników). Bartek w drodze do finału stoczył 4 walki . Pokonał Węgra ,Niemca, Białorusina i Polaka. Wszystkie te pojedynki również wygrywał przez efektowne rzuty. W walce o 1 miejsce uległ reprezentantowi Węgier Benedekowi Toth. Bartosz Szaniawski to aktualny Mistrz Polski i potwierdza kolejnym bardzo udanym startem , że stawia sobie bardzo wysokie cele sportowe i konsekwentnie je realizuje. Szaniawski jest uczniem 1 kl. ZSMiL w Słupsku.

Na 5 pozycji uplasował się Jakub Nawrot (73 kg). W tej kategorii wystartowało 66 zawodników. Kuba walczył z ogromnym zaangażowaniem i determinacją. Wygrał 4 walki i tylko w pojedynkach o medale zabrakło mu trochę sił i koncentracji. To wysokie punktowane miejsce to dobry prognostyk przed kolejnymi startami Nawrota. 9 miejsce w kategorii młodziczek zajęła Katarzyna Gołojuch ( 44 kg). To pierwszy start Kasi w tak poważnej imprezie i obecnie zbiera cenne doświadczenia. Po zawodach Szaniawski , Nawrot oraz Plombon pozostali na campie, gdzie trenują z najlepszymi judokami Europy pod okiem Mistrza Olimpijskiego Pawła Nastuli. Pozostali słupszczanie: Jakub Siedlikowski, Gniewko Gawrych, Aleksander Plombon, Martyna Szaniawska oraz Katarzyna Mikołajczyk stoczyli bardzo mocne walki , lecz niestety swój występ zakończyli na walkach eliminacyjnych. Zebrali nowe doświadczenia i kolejnym starcie zaprezentują się zdecydowanie lepiej.