Sobota, 4 Czerwca 2016

Opole - Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo

W Opolu 4 czerwca odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo w którym startowało ponad 280 zawodników z całej Polski. Był to bardzo udany start dla trzy osobowej reprezentacji judoków Gryfa Słupsk. Zawodnicy przywieźli dwa medale oraz 1 miejsce klasyfikacji medalowej. To ogromny sukces słupskiego judo i potwierdzenie o bardzo dobrej pracy szkoleniowej w grodzie nad Słupią
Potwierdził swoją dominację w wadze 81 kg aktualny Mistrz Polski Bartosz Szaniawski, który zdobył złoty medal w Pucharze Polski. Słupszczanin stoczył trzy walki i wszystkie zdecydowanie wygrał. W walce finałowej pokonał na yuko zawodnika Łukasza Zajączkowskiego z UKS Targówek Warszawa. Aktualnie słupski judoka jest nr 1 w Polsce w rankingu kategorii 81 kg.
Drugi medal koloru srebrnego zdobył Jakub Nawrot w wadze 73 kg. Jakub stoczył 4 walki, z których trzy wygrał stosując różne techniki i tylko w finale przegrał z Jurkiewiczem z KS Błękitni Tarnów. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Kuba startował w wyższej kategorii wagowej niż kiedy zdobywał brązowy medal w niedawno odbytych Mistrzostwach Polski.
Bardzo blisko medalu był Jakub Serafin (60 kg). On również zmienił kategorię wagową na wyższą. Kuba stoczył 5 walk, wygrywając trzy pojedynki. Słupszczanin nie do końca wykorzystał swoją szansę. Walcząc o brązowy medal prowadził tą walkę na yuko. Chwila nieuwagi po nieudanym ataku zakończyła się skutecznym trzymaniem wykonanym przez przeciwnika. Ostatecznie Serafin został sklasyfikowany na 5 miejscu i jest to tylko potwierdzenie, że ten zawodnik ma ogromny potencjał sportowy.
Jeszcze jeden sukces odniósł w Opolu klub TS Judo Gryf Słupsk. W klasyfikacji medalowej słupski klub zajął 1 miejsce(ex aequo z 4 klubami) a w punktacji klubowej 2 miejsce wśród chłopców (na 38 punktujących klubów).