Czwartek, 12 Maja 2016

Mistrzostrz Polski Osób Niepełnosprawnych

Słupski sport ma kolejnego Mistrza Polski. Został nim Leon Choiński zawodnik TS Judo Gryf , który wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Luboniu.

Zawody odbyły się 8.05.2016. Wystartowało w nich 80 zawodników o różnym stopniu niepełnosprawności. Paweł Choiński wystartował w kategorii +81 kg w grupie dla zawodników z dysfunkcją wzroku. Reprezentant Słupska stoczył 4 walki i wszystkie zakończył przed czasem, wykonując efektowne rzuty. Choiński przygodę z judo rozpoczął w 1982 w GKS Gryf Słupsk. Zdobywał medale na turniejach ogólnopolskich. Później trenował judo w Wielkiej Brytanii i Szkocji (Klub -Pro Judo Glasgow ). Wywalczył m.in 3 miejsce Wielkiej Brytanii Północnej oraz V-ce Mistrzostwo Szkocji Weteranów. Od 2 lat po powrocie do Polski jest ponownie zawodnikiem TS Judo Gryf Słupsk. Sukces słupskiego judoki dotarł do klubu w Szkocji (Pro Judo Glasgow), który chce nawiązać współpracę z klubem ze Słupska i planują przyjazd na Międzynarodowy Turniej Judo im.Z.Kwiatkowskiego, który odbędzie się we wrześniu.