Niedziela, 13 Marca 2016

Greifswald - Niemcy - Międzynarodowy turniej judo

Słupscy judocy w miniony weekend udali się do Niemiec na Międzynarodowy Turniej Judo do Greifswaldu. Kontakt z niemieckim klubem utrzymuje się już kilka lat i owocuje bardzo dobrą współpracą sportową.
W turnieju wystartowała liczna 20-osobowa ekipa z TS Judo Gryf Słupsk, a w zawodach wystartowało ponad 500 zawodników z Niemiec , Szwecji oraz Polski.
Efektem startu słupszczan to 13 medali w tym 4 złote. Poziom zawodów był bardzo wysoki a Gryfici po raz kolejny zaprezentowali bardzo efektowne judo.
Na szczególne wyróżnienie zasługują juniorzy młodsi Jakub Nawrot ( 73 kg) oraz Bartosz Szaniawski ( 81 kg), którzy wszystkie swoje walki rozstrzygnęli przed czasem, wykonując bardzo efektowne akcje zarówno w stójce jak i parterze. J.Nawrot w walce finałowej swojego rywala pokonał przez skuteczne założenie dźwigni, natomiast B.Szaniawski w pojedynku o złoty medal wykonał bardzo efektowny rzut ura-nage.
W grupie dzieci najmłodszy słupski judoka Marcin Wójcik (36 kg), który pierwszy raz starował w tak poważnych zawodach zaprezentował ogromną determinację i wolę walki i w efekcie wywalczył brązowy medal.
Bardzo blisko złotego medalu była Kasia Hadziewicz (+48 kg), która również walczyła bardzo ambitnie i w walce finałowej przegrała tylko po otrzymaniu jednej kary (shido).
Wyjątkowego pecha miał junior Robert Błoński(100 kg), który w trakcie zawodów doznał kontuzji i nie był w stanie dalej walczyć. Ostatecznie sklasyfikowany został na 3 pozycji.
W punktacji medalowej młodzicy z TS Judo Gryf Słupsk uplasowali się na 3 miejscu.

- Robert Błoński ( 100 kg)- 3 m-ce

Wyjazd na zawody do Niemiec możliwy był dzięki pomocy Pana Rafała Safadera ( RWS CETUS) oraz zaangażowaniu rodziców zawodników. Szczególne słowa podziękowania należą się Pani Iwonie Wota za pomoc podczas pobytu w Niemczech.
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się słupski sędzia judo Dariusz Świercz, który zebrał bardzo wysokie noty i słowa uznania za sędziowanie podczas zawodów.
Słupscy judocy zostali bardzo wysoko ocenieni przez organizatorów, a klub z Wittenburga zaprosił TS Judo Gryf Słupsk na zawody, które odbędą się w czerwcu.

W przyszłym tygodniu młodzicy i juniorzy młodsi walczyć będą w Pucharze Polski w Suchym Lesie.