Sobota, 14 Listopada 2015

Gdynia - Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup

W ostatni weekend w Gdyni odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup, który zaliczany jest do zawodów rangi Pucharu Polski. Obsada bardzo mocna, liczna i międzynarodowa. W zawodach walczyło 475 zawodników z 42 klubów Polski oraz reprezentacje Rosji, Szwecji i Ukrainy.

Dorobek słupskich judoków to 5 medali , w tym trzy złote.

Reprezentanci TS Judo Gryf Słupsk po raz kolejny nie zawiedli swoich szkoleniowców. Turniej w Gdyni zawsze jest bardzo silnie obsadzony i rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie.

Najlepiej ze słupskich judoków zaprezentowali się w kategorii juniorów i młodzików Tomasz Błoński (66 kg), Dymitr Janczylik ( 55 kg) oraz w kategorii dzieci Martyna Szaniawska (63 kg). Gryfici byli bezkonkurencyjni i wygrywając wszystkie swoje walki stanęli na najwyższym stopniu podium.

Srebrny medal w kategorii juniorów do 100 kg wywalczył Robert Błoński, natomiast z brązowego medalu mógł cieszyć się Jakub Serafin ( 60 kg).

Bardzo blisko medalu uplasowali się w kategorii dzieci i młodzika : Hubert Żuk ( 60 kg), Piotr Pietrzykowski (42 kg), Jakub Orlikowski ( 46 kg), Mateusz Wyrzykowski (66 kg) oraz w kategorii juniorów : Jakub Nawrot ( 66 kg), Bartosz Szaniawski (81 kg)- kontuzja uniemożliwiła mu walkę o medal.

7 miejsce wywalczył Aleksander Plombon ( 60 kg) a 9 miejsce zajął Mikołaj Kamiński (73 kg).

W punktacji drużynowej w kategorii juniorów TS Judo Gryf Słupsk został sklasyfikowany na 3 miejscu.

Już za tydzień zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk udają się do Gdyni na Mistrzostwa Pomorza w kategorii dzieci.