Sobota, 7 Listopada 2015

Bytom - Międzynarodowy Puchar Polski

W dniu 07.11.2015 odbył się w Bytomiu Międzynarodowy Puchar Polski - Memoriał Józefa Wiśniewskiego.Turniej ten od wielu lat ma bardzo wysoką renomę i na Śląsk zjeżdżają najlepsi polscy judocy. W tym roku wzięli udział również zawodnicy z Wielkiej Brytanii oraz Norwegii. TS JUDO GRYF SŁUPSK pod wodzą trenera Dariusz Świercza reprezentowało czterech zawodników.

Najlepiej i najskuteczniej walczył Jakub Nawrot (66 kg), który stoczył aż 7 walk (6 wygrywając) i zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Kuba po raz kolejny potwierdził, że jego wielka pracowitość i zaangażowanie przynoszą spodziewane efekty. Nawrot z każdym startem zbiera cenne doswiadczenie. Jego walki są zawsze bardzo widowiskowe i młody judoka jest wielką nadzieją słupskiego sportu.

Bardzo blisko medalu był Bartosz Szaniawski (81 kg), który ostatecznie zajął 5 miejsce. Bartek stoczył 5 pojedynków z których 3 wygrał. Młody Gryfita ma ogromne możliwości i stale sie rozwija. W walce brakuje mu trochę ,,zimnej krwi ". Aleksander Plombon (60kg) oraz Łukasz Gołojuch (66kg) swój start zakończyli na walkach eliminacyjnych. Obaj ci zawodnicy maja ogromny potencjał i już za tydzień będą mogli się zrewanżować na Międzynarodowym Turnieju w Gdyni.