Piątek, 30 Października 2015

Koszalin - Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w judo

W dniu 24.10.2015 w Koszalinie odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w judo. W zawodach tych wystartowało 265 zawodników z 24 klubów. TS Judo Gryf Słupsk reprezentowało 6 zawodników. Słupszczanie wywalczyli 2 medale.

Nie zawiódł aktualny Mistrz Polski Dymitr Janczylik walczący w kategorii do 50 kg. Słupski judoka stoczył 4 walk, z których trzy zakończył przed czasem. Dymitr po raz kolejny potwierdza, że jego podejście do sportu jest bardzo profesjonalne i mimo młodego wieku potrafi w walce bardzo dobrze realizować założenia taktyczne.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Gniewka Gawrycha ( 38 kg). Był to dla niego pierwszy tak poważny turniej. Gniewko zaprezentował w poszczególnych walkach ogromną determinację oraz wolę walki. W pierwszym pojedynku doznał kontuzji, która bardzo ograniczała jego możliwości walki. Gryfita jednak nie zrezygnował i w kolejnych walkach toczył bardzo emocjonujące pojedynki. Ostatecznie zdobył brązowy medal. To ogromy sukces tego młodego judoki i będzie to na pewno zachętą do dalszego mocnego treningu.

Pechowo walczyli pozostali słupscy judocy, którzy nieznacznie przegrywając decydujące walki zdobyli punktowane miejsca. Na piątej pozycji sklasyfikowano: Marcina Wilkosza ( 38 kg), Jakuba Orlikowskiego (46 kg) oraz Mateusza Wyrzykowskiego (66 kg). 7 miejsce wywalczył Wojciech Kuźmiński (50 kg).

Już za 2 tygodnie słupscy judocy walczyć będą w Bytomiu oraz Grudziądzu.

TS Judo Gryf Słupsk zaprasza na treningi judo uczniów szkół podstawowych . Zapisy odbywają się na hali judo przy ul. Madalińskiego 1 (stadion 650-lecia) od poniedziałku do piątku w godz. 16-19.