TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Niedziela, 6 Września 2015

Słupscy judocy rozpoczynają kolejny sezon sportowy

Po bardzo pracowitym okresie przygotowawczym zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk udali się do Bydgoszczy na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Sportu ,,Gwardia" w kategorii młodzika i juniora młodszego.

W zawodach tych wystartowało 250 zawodników z Polski, Niemiec, Białorusi i Estonii.

Bardzo dobrze zaprezentowali się słupscy judocy zdobywając 5 medali w tym 3 złote. Tytuły Gwardyjskiego Mistrza Polski wywalczyli Dymitr Janczylik ( 50 kg), Jakub Nawrot ( 66 kg) i Bartosz Szaniawski ( 81 kg). Srebrny medal wywalczył Aleksander Plombon ( 60 kg ) a brązowy Łukasz Gołojuch (66 kg). Na wyróżnienie zasługują szczególnie złoci medaliści, którzy wszystkie swoje walki wygrali przed czasem. Dymitr Janczylik walczący w kategorii młodzika stoczył 5 walk. Rozstrzygał je w sposób bardzo zdecydowany, wykonując różne akcje techniczne zarówno w stójce jaki parterze. Dymitr po raz kolejny potwierdził, że w tym roku będzie walczył o bardzo wysokie cele sportowe.

W grupie juniorów młodszych świetne walki stoczył Jakub Nawrot. Wygrał 5 pojedynków. Trenerzy podkreślają, że Kuba szczególnie dobrze walczy w parterze. Aż 3 walki zakończył wykonując skutecznie trzymanie oraz dźwignie. Złoty medal zdobył również Bartosz Szaniawski. Bartek natomiast bardzo dobrze radził sobie w stójce. Wszystkie walki zakończył wykonując efektowne rzuty. Na punktowanym 5 miejscu swój start zakończył Wojciech Kuźmiński ( 50 kg).

Medale zawodnikom wręczała m.in. Teresa Piotrowska (Minister Spraw Wewnętrznych ). Już za 2 tygodnie w Słupsku odbędzie się Międzynarodowy Turniej Judo im.Z.Kwiatkowskiego. Słupszczanie będą mięli okazję na hali Gryfia obejrzeć najlepszych słupskich judoków w akcji.

Od września TS Judo Gryf Słupsk organizuje nowy nabór do sekcji judo. Trenerzy judo zapraszają uczniów szkół podstawowych na treningi. Zapisy dziewcząt i chłopców odbywają się od poniedziałku do piątku w godz.16-19 na hali judo przy ul. Madalińskiego 1 ( stadion 650-lecia).