Poniedziałek, 22 Czerwca 2015

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w judo

Cztery punktowane miejsca to dorobek zawodników TS Judo Gryf Słupsk podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w dniach 20-21.06.2015 r. w Luboniu.

Bardzo blisko medalu był Konrad Szatkowski (55 kg), który zakończył swój występ na 5 miejscu. W pierwszej walce uległ późniejszemu Mistrzowi Polski. W repasażach wygrał 3 walki. W pojedynku o brązowy medal ,po bardzo kontrowersyjnym sędziowaniu uległ zawodnikowi z Mysłowic. Szatkowski w zeszłym roku, również zajął 5 miejsce i widocznie, by zdobyć medal MP musi spełnić się porzekadło ,,do trzech razy sztuka''.

Dobrze walczyli zeszłoroczni młodzicy. 7 miejsce zajął Jakub Nawrot (60 kg), a na 9 pozycji sklasyfikowani zostali Jarosław Janczylik (55kg) oraz Jakub Siedlikowski (66kg). Jedną wygraną walką oraz jedną porażką zakończył swój udział w MP Bartosz Szaniawski ( 81 kg)

Mimo , że judocy nie wywalczyli medalu to zaprezentowali się dobrze na Mistrzostwach . Trenerzy słupskich judoków są przekonani, że zebrali oni dużo doświadczenia i w przyszłym roku zaprezentują się znacznie lepiej.