Niedziela, 17 Maja 2015

Jezierzyce - XVII Majowy Turniej Judo w kategorii młodzików i dzieci

W dniu 17 maja br. w Jezierzycach obył się XVII Majowy Turniej Judo w kategorii młodzików i dzieci. Oczywiście nie zabrakło w tym turnieju młodych judoków z TS Judo Gryf Słupsk, którzy nie zawiedli swoich trenerów i wywalczyli osiem medali.
W zawodach wzięło udział 200 zawodników 17 klubów całego Pomorza.
Wśród słupszczan najlepiej zaprezentował się Dymitr Janczylik (46 kg), który stoczył 4 walki. Wszystkie wygrał przed czasem. W walce finałowej zmierzył się ze swoim kolegą klubowym Jakubem Orlikowskim. Ten bratobójczy pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Janczylik.
Bardzo dobrze w kategorii dzieci walczyła Katarzyna Hadziewicz (52 kg). Mimo, że była najmłodszą uczestniczką w tej wadze, walcząc bez respektu i z wielką determinacją wywalczyła złoty medal.
Na podkreślenie zasługuje również występ Marysi Orlikowskiej (27 kg), która musiała rywalizować z chłopcami. Marysia pokazała wielką wolę walki i ostatecznie została sklasyfikowana na piątej pozycji.