Piątek, 8 Maja 2015

Gdańsk - turniej judo szkół podstawowych i gimnazjów woj. pomorskiego

W dniach 5-6.05.2015 w Gdańsku odbyły się dwa turnieje judo dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych województwa pomorskiego. Tym razem zawodnicy reprezentowali swoje szkoły do których uczęszczają.
Uczniowie szkół podstawowych walczyli w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w judo. W zawodach tych uczestniczyło ponad 100 zawodników. Słupsk reprezentowali zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk, którzy mimo że w okrojonym składzie wywalczyli 5 medali ( w tym 3 złote).
Kasia Gołojuch (37 kg)-SP 3 oraz Martyna Szaniawska (+54 kg)-SP 5 w bardzo efektownym stylu zajęły pierwsze miejsca,wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem.
W kategorii chłopców bardzo interesujący był przebieg kategorii do 45 kg. W finale tej kategorii spotkali się dwaj słupszczanie ( Jakub Orlikowski -SP 5 i Marcin Kowalski SP4), którzy wcześniej wygrali przed czasem po 3 walki. W pojedynku o złoty medal Orlikowski okazał się lepszy( wykonał rzut o-uchi-gari) i to on został triumfatorem w tej kategorii wagowej.

7 m-ce Wiktor Talewski (39 kg) -SP 4 Słupsk ,Daniel Zając (45 kg)SP 1 Słupsk

W klasyfikacji drużynowej uczniowie-judocy Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku zajęli 3 miejsce w województwie pomorskim i przywieźli dla swojej szkoły okazały puchar.

Dzień później do rywalizacji przystąpili uczniowie gimnazjów z całego województwa pomorskiego. Niestety ze Słupska pojechała tylko 4-osobowa reprezentacja judoków z TS Judo Gryf Słupsk. Słupszczanie świetnie zaprezentowali się na matach w Gdańsku zdobywając 4 medale.
Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 60 kg stanął Jakub Serafin (uczeń 3 klasy Gimnazjum nr 3 w Słupsku). Słupszczanin pokazał bardzo efektowne judo i wszystkie swoje 4 walki roztrzygnął przed czasem. W pojedynku o złoty medal Serafin popisowo wykonał rzut o-soto-gari i jego rywal upadł plecami na matę.

Wyniki słupskich judoków:
1 m-ce - Jakub Serafin ( 60 kg)- Gimnazjum nr 3 w Słupsku
2 m-ce - Jarosław Janczylik ( 55 kg) Gimnazjum nr 3 w Słupsku
2 m-ce - Łukasz Gołojuch (66 kg) Gimnazjum nr 4 w Słupsku
4 m-ce - Sandra Bill (63 kg) Gimnazjum nr 4 w Słupsku

W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum nr 3 w Słupsku zostało sklasyfikowane na 5 miejscu w województwie pomorskim.