Niedziela, 4 Grudnia 2011

Gdańsk - Mikołajkowy Turniej Judo

W dniu 04.12.2011 r. w Gdańsku odbył się Mikołajkowy Turniej Judo dla grupy wiekowej poniżej 11 lat. Reprezentanci Gryfa pomimo że pojechali w okrojonym składzie znaleźli się w czołówce tego Turnieju. W zawodach tych wzięło udział ok. 300 młodziutkich adeptów tej sztuki walki. Był to ostatni turniej w tym roku, w którym startowali judocy z Słupska, mimo bardzo młodego wieku oraz stażu zaprezentowali bardzo dobrze zdobywając aż pięć medali.

Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim postawa zwyciężczyni w wadze do 44 kg Martyny Szaniawskiej oraz Jakuba Orlikowskiego (29 kg), który po wygraniu 4 walk eliminacyjnych, w walce finałowej po bardzo dyskusyjnej decyzji sędziów, został uznany za pokonanego i ostatecznie zajął 2 miejsce. Pozostali młodzi judocy walczyli ze zmiennym szczęściem, zdobyli medale lub zajęli punktowane miejsca. Warto nadmienić, że dla części słupskich zawodników był to debiut na tak prestiżowym turnieju, dlatego za ambicję serce i wolę walki należą im sie wielkie brawa.

Wyniki zawodników STS Gryf-3 Słupsk :

1 m-ce: Martyna Szaniawska (44 kg),

2 m-ce: Zuzanna Perkowska (29 kg), Jakub Orlikowski (29 kg),

3 m-ce Wojtek Kuźmiński (27 kg), Kamil Michalak (39 kg),

5 m-ce : Kasia Gołojuch ( 22 kg), Wiktor Talewski (29 kg), Piotr Michalak (32 kg),

7 m-ce : Mikołaj Kamiński ( 46 kg).

W najbliższy weekend tj.10 -11.12.2011 r. słupski judoka Tomasz Błoński wystartuje w Międzynarodowym Turnieju Judo, który odbędzie się we Francji. Sympatycy słupskiego judo, trzymają kciuki za udany występ tego utalentowanego Gryfity.