TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Środa, 18 Marca 2015

Greifswald - Niemcy - Międzynarodowy Turniej judo

Słupscy judocy po raz kolejny pokazali, że są bardzo dobrą wizytówką sportową naszego miasta. Tym razem sportowcy udali się w dniach 13-15.03.2015 r. na Międzynarodowy Turniej judo do Greifswaldu ( Niemcy). W zawodach tych wystartowało ponad 600 judoków z Niemiec, Szwecji, Holandii oraz Polski.
TS Judo Gryf Słupsk bardzo dobrze zaprezentował się w tym turnieju zdobywając 4 medale.
Bardzo blisko złotego medalu był Dymitr Janczylik ( 46 kg), który bardzo pewnie rozstrzygał swoje pojedynki eliminacyjne. W walce finałowej po bardzo zaciętej i wyrównanej walce uległ reprezentantowi Szwecji. Swoim występem i wywalczeniem drugiego miejsca młody słupszczanin pokazał, że w tym roku jest gotowy do walki nawet o medal na MP młodzików.
Brązowy medal w kategorii dzieci wywalczyła Oliwia Szycko (40 kg). Był to pierwszy tak poważny start Oliwi, która zdobywając medal w tak trudnym turnieju, sprawiła dużą niespodziankę.

W kategorii juniorów młodszych brązowe medale wywalczyli Jakub Nawrot ( 66 kg) oraz Jakub Siedlikowski ( 73 kg). Obaj reprezentanci Gryfa potwierdzili, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy. Ich występ to dobry prognostyk przed kolejnymi startami oraz MP juniorów młodszych,które odbędą się w czerwcu.

Pozostali judocy mimo, że nie zdobyli medali pokazali się z bardzo dobrej strony, zajmując miejsca punktowane.
Na piątych pozycjach sklasyfikowano trójkę słupszczan: Jakub Nieznalski ( 36 kg), Mikołaj Kamiński ( 73 kg), Bartosz Szaniawski ( 81 kg).
9 miejsce zajęli: Łukasz Bielawa (26 kg), Paweł Wota ( 28 kg), Michał Nawrot (46 kg).
Na walkach eliminacyjnych zakończyli zawody Hubert Żuk (+50 kg) oraz Marcin Wilkosz (37 kg).

Bardzo udany występ naszych sportowców był wysoko oceniony przez organizatorów. Gryfici otrzymali kolejne zaproszenia na turnieje do Niemiec oraz Szwecji.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki pomocy Pana Rafała Safadera ( RWS Cetus).

Przed judokami kolejny start .Tym razem judocy( młodzicy i dzieci) udają się na turniej do Bydgoszczy.