Sobota, 14 Lutego 2015

Gdańsk - Mistrzostwach Regionu Pomorskiego kat. Młodzik i Junior Młodszy

Po ciężkim okresie przygotowawczym słupscy judocy przystąpili do nowego sezonu sportowego. Pierwszy turniej odbył się 14.02.2015 w Gdańsku. Były to Mistrzostwa Regionu Pomorskiego w kategorii młodzika i juniora młodszego, w których wystartowało 138 zawodników z 4 województw (Pomorskie, Zachodnio-Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie i Kujawsko-Pomorskie). Słupszczanie bardzo dobrze zaprezentowali się na matach w Gdańsku i potwierdzili, że stawiają sobie w tym roku bardzo ambitne cele sportowe. Judocy TS Judo Gryf Słups wywalczyli łącznie 5 medali oraz kilka miejsc punktowanych.

Bardzo dobrą formą sportową zaimponował w nowej kategorii wiekowej oraz wagowej Bartosz Szaniawski. Obecnie Bartek walczy w kategorii do 81 kg. Wszystkie swoje 4 walki rozstrzygnął przed czasem, wykonując bardzo efektowne rzuty.
Na wyróżnienie wśród juniorów młodszych zasługuje również Jarosław Janczylik ( 55 kg),który startując po raz pierwszy w tak poważnym turnieju wywalczył brązowy medal. To duży sukces tego młodego i bardzo ambitnego sportowca .
W kategorii młodzika bezkonkurencyjny był Dymitr Janczylik (46 kg), który wygrywając 4 walki przed czasem wywalczył złoty medal i potwierdził ,że w tym roku będzie walczył o najwyższe cele sportowe.