Środa, 26 Listopada 2014

Gdynia - Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup

W dniach 22-23.11.2014 r. w Gdyni odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup. Zawody te zgromadziły bardzo dużą ilość zawodników ( ponad 700) z Polski, Rosji, Niemiec, Chorwacji, Łotwy i Litwy.

Słupscy judocy polubili brąz, gdyż dwa brązowe medale w tym turnieju wywalczyli: Katarzyna Gołojuch oraz Jakub Nawrot.
Młodzi słupscy judocy po raz kolejny potwierdzili ogromne możliwości, które w nich drzemią.
Kasia, która walczyła w kategorii do 33 kg stoczyła 4 walki ( 3 wygrane). To kolejny bardzo udany start tej zawodniczki , która zbiera kolejne doświadczenia i coraz pewniej wykonuje swoje ulubione rzuty ( u-chi-mata i o-uchi-gari).

Na trzecim stopniu podium stanął również Kuba Nawrot (60 kg). W tym roku słupski judoka zdobył już brązowy medal Pucharu Europy w kategorii młodzika i z powodzeniem rywalizuje z juniorami młodszymi. Nawrot stoczył 5 walk w tym 4 wygrane. Szczególnie efektownie rozstrzygnął pojedynek o brązowy medal z Adrianem Kalisiem z Conrada Gdańsk. Walka trwała ok. 5 sek. Kuba od początku narzucił swój styl walki i szybko wykonał podcięcie( ko-uchi-gari) rzucając swojego rywala na plecy. W ten sposób zakończył walkę przed czasem.

Pozostali słupszczanie mimo, że nie zdobyli medali to zaprezentowali się dobrze i zajmowali punktowane miejsca.