Poniedziałek, 17 Listopada 2014

Gdynia - Mistrzostwa Pomorza w judo w kat. dzieci

Judoka Dymitr Janczylik ( TS Judo Gryf Słupsk ) został uznany za najlepszego zawodnika Mistrzostw Pomorza w judo, które odbyły się 15.11.2014 w Gdyni. W zawodach tych wystartowało 210 zawodników z 19 klubów województwa Pomorskiego. Słupszczanie wywalczyli 8 medali.
To kolejny duży sukces Janczylika, który rywalizował w kategorii 44 kg. W drodze po złoty medal wygrał 5 walk, z których 4 rozstrzygnął przed czasem, wykonując efektowne rzuty.
W turnieju tym pozostali judocy również spisali się bardzo dobrze. Po raz kolejny po złoty medal sięgnęła Katarzyna Gołojuch. Kasia bardzo pewnie i zdecydowanie pokonała trzy rywalki ( dwukrotnie przed czasem).
Na wyróżnienie zasługuje również Piotr Grabikowski, który mimo młodego wieku ( 8 lat), stoczył 5 walk i ostatecznie wywalczył srebrny medal.