Czwartek, 16 Października 2014

Oleśnica - Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy juniorek i juniorów młodszych oraz juniorów

W dniach 11-12.10.2014 r. w Oleśnicy pod Wrocławiem odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy juniorek i juniorów młodszych oraz juniorów. W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz z Czech, Litwy, Azerbaijanu, Austrii, Szwecji i Niemiec. Turniej ten stał na bardzo wysokim poziomie. Poszczególne kategorie wagowe były bardzo licznie obsadzone.

TS Judo Gryf Słupsk reprezentowało 9 zawodników. Słupszczanie zdobyli trzy punktowane 9 miejsca - Sandra Bill – 63kg, Jakub Siedlikowski – 66kg oraz Bartosz Szaniawski – 73kg. Pomimo tego, że tym razem nie zdobyli medali, pokazali się z bardzo dobrej strony i start w w/w zawodach należy uznać za udany.

Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim Jakub Siedlikowski i Bartosz Szaniawski, którzy wygrali po 3 walki i 2 przegrali. Na podkreślenie zasługuje w przypadku Bartka również to, że walczył ze starszymi zawodnikami ponieważ jest jeszcze młodzikiem a radził sobie wspaniale szczególnie w trzech pierwszych walkach , które wygrał przed czasem przez efektowne rzuty na ippon.

Na walkach eliminacyjnych swój start zakończyli:

Aleksander Plombon (55 kg), Jakub Nawrot (60 kg), Łukasz Gołojuch (60 kg), Jakub Serafin (60 kg) oraz w kategorii juniorów Robert Błoński ( 100kg ).