Wtorek, 10 Czerwca 2014

Gyor - VII Puchar Europy U 15 młodzików w judo

W dniach 07-08 czerwca 2014 r. w Gyor na Węgrzech odbył się 7 Puchar Europy U 15 młodzików w judo. W zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z 13 krajów. Polskę reprezentowało między innymi 3 zawodników TS Gryf Słupsk - Aleksander Plombon, Jakub Nawrot oraz Bartosz Szaniawski.

Duży sukces odnieśli Jakub Nawrot i Bartosz Szaniawski, którzy zdobyli brązowe medale.
Jakub Nawrot startował w kategorii wagowej do 60 kg, ogółem stoczył 6 walk, pięć walk wygrał zdecydowanie przez ippon wykorzystując w walkach duże już wyszkolenie techniczne i taktyczne, jedynie w jednej walce uległ późniejszemu złotemu medaliście tej kategorii wagowej. Decydującą walkę o brązowy medal wygrał przed czasem z zawodnikiem Zoltanem Kohalmi z Węgier.

Drugim brązowym medalistą został Bartosz Szaniawski w wadze 73kg, który stoczył 3 walki a o brązowy medal walczył z zawodnikiem Rajmondem Botos z Węgier, którą wygrał również przed czasem przez efektowny rzut.

Blisko zdobycia brązowego medalu był również Aleksander Plombon z kategorii wagowej do 55kg.Olek stoczył 5walk (trzy wygrał i dwie przegrał ) i niestety przegrał walkę o trzecie miejsce zajmując ostatecznie wysokie 5 m-ce.

Ogólnie start judoków Gryfa w tak prestiżowym międzynarodowym turnieju dla grupy wiekowej do 15 lat, uznać można za bardzo udany i na pewno doświadczenie jakie zdobyli zawodnicy podczas tych zawodów zaowocuje następnymi medalami. Potwierdzili również, że można na nich liczyć i że obiecująca kariera sportowa przed nimi.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki zaangażowaniu i pomocy pana Mirosława Wawrowskiego - Firma TAURTREND ze Strzelinka.