TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Czwartek, 5 Czerwca 2014

Wittenburg - Niemcy - Międzynarodowy Turniej Judo - kat. dzieci i młodzicy

Bardzo dobrze zaprezentowali się judocy TS Judo Gryf Słupsk w Międzynarodowym Turnieju judo w Wittenburgu ( Niemcy), który odbył się 31.05.2014. Dorobek medalowy klubu powiększył się o kolejne 6 medali. Mimo ,że na zawody ze Słupska udali się tylko najmłodsi sportowcy ( starsi walczyli w eliminacjach do OOM), to bez respektu rywalizowali z zawodnikami Niemiec i Czech. W turnieju tym startowało ponad 300 judoków.
Gryfici po raz kolejny pokazali, że słupskie judo jest bardzo silne i muszą z nami liczyć w całej Europie. Klub nawiązał kontakt z kolejnym klubem zagranicznym. Być może, że na Turniej Kwiatkowskiego ( wrzesień) przyjadą również reprezentanci Czech.
Najlepiej w Wittenburgu zaprezentowali się Katarzyna Gołouch (30 kg), Martyna Szaniawska (52 kg) oraz Dymitr Janczylik (40 kg), którzy nie tylko, że zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych, ale również pokazali bardzo efektowne i skuteczne judo.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dymitr Jamczylik, który wszystkie swoje cztery walki zakończył przed czasem. Jest to kolejny bardzo udany występ tego młodego i bardzo pracowitego zawodnika.
2 miejsce zajął Wiktor Talewski (34 kg). Wiktor wygrał 3 walki i tylko w walce finałowej uległ reprezentantowi Czech.
3 miejsca wywalczyli Dawid Prusiecki (31 kg) oraz Marcin Kowalski (37 kg).
5 m-ce - Piotr Pietrzykowski (37 kg)
7 m-ce Dawid Siemieński (40 kg), Michał Nawrot ( 43 kg)

Na walkach eliminacyjnych udział w zawodach zakończyli Jakub Nieznalski (37 kg) i Jakub Orlikowski (43 kg).

W drugi dzień pobytu w Niemczech słupszczanie mięli okazję trenować i zdobywać nowe doświadczenia z zawodnikami Czech i Niemiec. Była to doskonała możliwość zweryfikowania swoich umiejętności oraz nawiązania nowych przyjaźni.