Sobota, 24 Maja 2014

Łódź - Puchar Polski młodzików w judo

Rewelacyjnie walczyli słupscy judocy zdobywając 3 medale podczas rozgrywanego w dniu 25 maja 2014 r. w Łodzi Pucharu Polski w którym wystartowali również reprezentanci Estonii, Rosji, Słowacji i Ukrainy. W zawodach tych wzięło udział 320 zawodników w kategorii młodzika. Słupsk reprezentowało 4 judoków z TS Judo Gryf Słupsk. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w punktacji klubowej polskich drużyn nasz klub został sklasyfikowany na 2 miejscu w punktacji chłopców na 51 klubów (za AZS Opole, ze stratą 0,5 pkt do 1 miejsca).
Wynik ten podkreśla po raz kolejny, że słupskie judo w roku jubileuszowym ( 45-lecie judo w Słupsku) osiąga coraz lepsze wyniki i należy stawiać w naszym mieście na tę dyscyplinę.
Bartosz Szaniawski ( 73 kg) to aktualny Mistrz Polski i w Łodzi pokazał również swoje nieprzeciętne umiejętności. W pierwszej walce ( przez efektowny rzut) pokonał reprezentanta Estonii. W kolejnym pojedynku również przed czasem uporał się z zawodnikiem z Płocka. W walce półfinałowej wygrał z gdańszczaninem wykonując rzut o-goshi. W walce finałowej , która była bardzo wyrównana w dogrywce uległ B.Zawadzkiemu (Konin). Bartek po raz kolejny udowodnił, że jego ciężka systematyczna praca przynosi efekty.
Brązowe medale wywalczyli Aleksander Plombon(55 kg) oraz Jakub Nawrot(60 kg).
A.Plombon w drodze po medal pokonał zawodników z Bytomia,Tarnowa, reprezentanta Słowacji. Uległ późniejszemu zwycięzcy (S.Makowskiemu z Elbląga). W walce o brązowy medal pokonał Słowaka M.Ruttkay przez rzut (de-ashi-barai).
J.Nawrot pokonał rywali z Kutna,Krakowa. Przegrał zawodnikiem z Warszawy. W repasażach pokonał zawodników z Gdańska i Torunia. W pojedynku o medal brązowy wygrał bezdyskusyjnie z Janem Lech ( Wrocłąw).
Na 7 miejscu sklasyfikowany został Michał Nawrot (42 kg). Jego bilans to 3 wygrane i 2 przegrane walki. Michał zbiera doświadczenie i w przyszłym roku w tej grupie wiekowej na pewno będzie liczącym się zawodnikiem.
Cieszy bardzo dobry występ słupskich judoków, szczególnie, że nasi medaliści (Szaniawski, Nawrot i Plombon) reprezentować będą Polskę w Pucharze Europy, który odbędzie się 6-8.06.2014 na Węgrzech. Klubowi udało się pozyskać sponsora, który sfinansuje wyjazd słupszczan na PE.

Już w najbliższą środę (28.05) odbędzie się szkolna liga judo. Zawody odbędą się na hali lekkoatletycznej o godz.16.45. Juniorzy młodsi już w sobotę jadą do Elbląga na eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzierzy ( Mistrzostw Polski) natomiast najmłodsi judocy udają się na Międzynarodowy Turniej do Wittenburga ( Niemcy).