Wtorek, 6 Maja 2014

Berlin - Puchar Europy juniorów młodszych w judo

W majowy weekend 3.05.2014 w Berlinie odbył się Puchar Europy juniorów młodszych w judo( roczniki 97-99). W zawodach tych Słupsk i Polskę reprezentowało dwóch judoków z TS Judo Gryf Słupsk. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki pomocy Firmy Cofely EC Słupsk, która wsparła finansowo wyjazd młodych sportowców.

Najlepiej z reprezentantów Polski startujących w tym turnieju wypadł Patryk Kastner (60 kg), który został sklasyfikowany na 7 miejscu.Patryk stoczył 5 walk, z których 3 wygrał. W pokonanym polu pozostawił reprezentantów Niemiec, Holandii oraz Mołdawii. Przegrał z zawodnikami z Holandii i Rosji.
Na 9 miejscu swój start zakończył Tomasz Błoński ( 55 kg). Słupszczanin stoczył również 5 walk (3 wygrywając). Pokonał 2 reprezentantów Niemiec oraz Holendra. Przegrał z Rosjaninem oraz Belgiem.
Występ młodych Grytów można uznać za udany. Przed nimi kolejny bardzo ważny start. Będzie to Puchar Europy w Bielsku Białej (17.05.14 r.)

W najbliższą środę 7.05.14 w Gdańsku walczyć będą w Gdańsku uczniowie ze słupskich gimnazjów w XV Wojewódzkiej Gimnazjadzie. Słupsk będzie reprezentować siedmioro judoków-gimnazjalistów.

W weekend w Jezierzycach walczyć będą najmłodsi judocy w Majowym Turnieju dzieci i młodzików.