Sobota, 29 Marca 2014

Luboń koło Poznania - Mistrzostwa Polski młodzików w judo

Bartek Szaniawski - Mistrzem Polski Młodzików!!!

W dniach 29-30 marca w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w judo. Do rywalizacji przystąpiło ponad 500 zawodników z całej Polski.
Bardzo dobrze zaprezentowali się słupscy judocy z TS Judo Gryf Słupsk, którzy wywalczyli 2 medale indywidualne, a klub został sklasyfikowany na 2 miejscu w klasyfikacji medalowej chłopców na 51 punktujących klubów. To bardzo duży sukces TS Judo Gryf Słupsk, który w tym roku świętuje 45-lecie judo Słupsku.
Tytuł Mistrza Polski młodzików w efektownym stylu wywalczył Bartosz Szaniawski, walczący w kategorii do 73 kg. Słupszczanin stoczył 4 zwycięskie walki (3 wygrane przed czasem). Szczególnie efektownie Barek walczył w finale z zawodnikiem Danielem Krempeć (UKJ Millenium Rzeszów), którego pokonał przed czasem przez efektowny rzut na ippon.
Sukces Bartosza Szaniawskiego, który jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum STO w Słupsku, to nagroda za ciężką pracę, którą ten zawodnik wykonuje z wielkim zaangażowaniem na treningach.
Brązowy medal w kategorii do 55 kg zdobył Aleksander Plombon. Gryfita w drodze po medal stoczył 6 walk ( pięć wygrywając). W pojedynku o 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Aleksander w dogrywce pokonał Kamila Gwoździa (Wisła Kraków), wykonując rzut soto-maki-komi. Akcja punktowa zakończyła walkę i Olek mógł cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale również zdobycia medalu Mistrzostw Polski.
Aleksander Plombon jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum nr 5 w Słupsku

Z pozostałych Gryfitów pecha miał Jakub Nawrot ( 55 kg), który po wygraniu 2 walk, w kolejnym pojedynku przegrał i odpadł z dalszej rywalizacji. Kuba to bardzo perspektywiczny i ambitny zawodnik i w kolejnych zawodach zapewne potwierdzi, że jego możliwości są ogromne.

Na walkach eliminacyjnych swój występ zakończyli Michał Nawrot (42 kg) oraz Mikołąj Kamiński (66 kg), którzy zbierają doświadczenia.