TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Sobota, 22 Marca 2014

Greifswald - Niemcy - XII Międzynarodowy Turniej Greifswalder Hanse Cup

Aż 6 medali i 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej to dorobek słupskich judoków w XII Międzynarodowym Turnieju Greifswalder Hanse Cup, który odbył się 22 marca br. w Greifswaldzie ( Niemcy).
Greifswald to kolejna miejscowość z którą kontakt sportowy nawiązał TS Judo Gryf Słupsk. W zawodach tych (grupa wiekowa 2003-2004) wystartowało 170 judoków z Niemiec, Szwecji oraz Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się słupszczanie, którzy wywalczyli łącznie 6 medali indywidualnych.
Podopieczni Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora pokazali judo na bardzo wysokim poziomie technicznym, często kończąc swoje walki przed czasem. Młodzi judocy wyróżniali się w tych zawodach zaangażowaniem i determinacją w walce.
Najlepiej i najskuteczniej toczyli swoje pojedynki Marcin Kowalski oraz Piotr Pietrzykowski. Wygrywali oni bardzo przekonująco, wykonując bardzo trudne technicznie rzuty. Piotr Pietrzykowski w walce finałowej pokonał przed czasem reprezentanta Szwecji przez założenie trzymania.
Bardzo dobrze walczyła również Martyna Szaniawska, która bez problemu pokonała 2 przeciwniczki. W walce finałowej Martyna miała przewagę techniczną, lecz w końcówce pojedynku sędzia podjął kontrowersyjną decyzję i w efekcie wskazał na zwyciężczynię reprezentantkę Niemiec.

Wyniki słupskich judoków :

1 m-ce Piotr Pietrzykowski ( 36 kg), Marcin Kowalski ( 38 kg)
2 m-ce Martyna Szaniawska ( +48 kg)
3 m-ce Kasia Gołojuch ( 30 kg), Wiktor Talewski (34 kg), Dawid Siemieński ( 38 kg)
9 m-ce Dawid Prusiecki ( 32 kg)

W klasyfikacji medalowej TS Judo Gryf Słupsk zajął 3 miejsce i słupszczanie powrócili do kraju z kolejnym pucharem.

Trenerzy dziękują Panu Rafałowi Safaderowi (RWS CETUS) oraz Kubie Kowalskiemu za pomoc przy organizacji tego wyjazdu.