Niedziela, 9 Marca 2014

Zagrzeb - Puchar Europy juniorów młodszych

12 miejsce wywalczył zawodnik TS Judo Gryf Słupsk Tomasz Błoński podczas rozgrywanego w Zagrzebiu Pucharu Europy Kadetów w judo. W zawodach tych startowało łącznie 791 zawodników 34 państw.
Tomek walczący w kategorii do 55 kg ( 66 zawodników) zaprezentował się najlepiej ze startujących w tej wadze Polaków. Stoczył 4 walki. W pierwszej pokonał przed czasem reprezentanta Włoch, w następnej uległ Belgowi. W repasażach przed czasem wygrał z Rumunem i w kolejnej walce przez karę (Shido) przegrał z Holendrem i ostatecznie sklasyfikowany został na 12 miejscu.

Drugi z reprezentantów Słupska Patryk Kastner ( 60 kg), trafił do najliczniejszej kategorii. Walczyło tam 82 zawodników. Patryk bardzo dobrze rozpoczął turniej wygrywając 2 walki z Mołdawianinem ( przed czasem) oraz reprezentantem Bułgarii ( yuko). W kolejnej walce spotkał się zawodnikiem walczącym pod flagą Międzynarodowej Federacji Judo. Niestety słupszczanin walkę tę przegrał i odpadł z zawodów.

Przed słupskimi judokami za 2 tygodnie kolejny start. Będzie to Puchar Polski juniorów młodszych w Suchym Lesie.