TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Sobota, 26 Października 2013

Luboń - V Memoriał Judo im.Jigoro Kano kat. dzieci

W Luboniu Koło Poznania w dniach 26-27.10.13 zjawiło się ponad 1000 zawodników na V Memoriale Judo im.Jigoro Kano. W zawodach tych startowali nie tylko zawodnicy z Polski, ale również reprezentanci Francji, Niemiec i Czech. Słupszczanie zaprezentowali bardzo dobrą formę zdobywając łącznie 7 medali.
Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dzieci.
W rocznikach 2001-02 medal wywalczył tylko Michał Nawrot ( 39 kg), który w pojedynku o brązowy medal zmierzył się z kolegą klubowym Dymitrem Janczylikiem. Zwyciężył Nawrot a Dymitr musiał zadowolić się 5 miejscem.
W wadze 36 kg bardzo dobrze walczył Wojtek Kuźmiński. Wygrał 3 walki, lecz w kolejnej doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu walkę o medal i Wojtek musiał zadowolić się 5 miejscem.
W rocznikach 2003-04 wyśmienicie walczył Dawid Prusiecki ( 30 kg), który aby zdobyć brązowy medal musiał stoczyć aż 7 walk ( wygrał 6 ). W końcowej klasyfikacji Dawid zajął 3 miejsce.
Bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Mikołajczyk ( 46 kg) - zdobywczyni srebrnego medalu. Jej bilans to 5 walk ( 4 wygrane przed czasem jedna porażka w walce finałowej. Kasia pokazała, że drzemią w niej bardzo duże możliwości.

Wyniki Gryfitów :
1 m-ce Martyna Szaniawska ( +46 kg)
2 m-ce Zuzia Perkowska (34 kg)
7 m-ce Wiktor Talewski (33 kg), Marcin Kowalski (36 kg)
Poza strefą punktową znaleźli się Daniel Zając ( 36 kg) oraz Katarzyna Gołojuch ( 31 kg). Oni również pokazali się z dobrej strony i w kolejnym starcie zapewne będą walczyć już o medale.