Niedziela, 20 Października 2013

Jezierzyce - Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w judo

W dn. 19.10.2013 r. w Jezierzycach odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w judo w których wystartowali zawodnicy z 4 województw ( Zachodnio-Pomorskie , Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie oraz Warmińsko-Mazurskie).
Słupsk zaprezentował się bardzo dobrze.Judocy z STS Gryf-3 wywalczyli 7 medali. Dorobek medalowy byłby większy, gdyby nie kontuzja Anny Nazaruk, która dzień przed zawodami doznała urazu kolana ( Ania tydzień temu zwyciężyła w Międzynarodowym Turnieju w Słupsku).

Bardzo dobrą formę zaprezentował Jakub Nawrot (50 kg), który wygrywając 5 walk ( wszystkie przed czasem) wywalczył złoty medal. Kuba walczy coraz lepiej, stosuje różne techniki i potrafi skutecznie rozstrzygać swoje pojedynki zarówno w stójce jak i parterze.
Bardzo dobrze swoje pojedynki rozgrywał Jakub Serafin ( 55 kg)- zdobywca srebrnego medalu, który wygrał 4 walki, lecz w pojedynku finałowym zabrakło mu trochę koncentracji i musiał uznać wyższość swojego rywala.

Wyniki słupszczan :
1 m-ce Jakub Nawrot ( 50 kg)
2 m-ce Jakub Serafin ( 55 kg)
3 m-ce Sandra Bill ( 63 kg), Konrad Szatkowski ( 50 kg), Łukasz Gołojuch (55 kg), Aleksander Plombon ( 55 kg), Bartosz Szaniawski (66 kg)
7 m-ce Mikołaj Kamiński ( 66 kg).

Podczas zawodów Polski Związek Judo wyróżnił trenerów Gryfa Irenę Waszkinel za długoletnią działalność na rzecz rozwoju judo w Polsce oraz Lidiusza Kaziora medalem za zasługi dla PZ Judo. Uhonorowano również odznakami PZJ słupskich wychowanków i sędziów - Dariusza Świercza ( trener judoków przy SP-1) oraz Mariusza Łakomskiego.

7 słupszczan otrzymało powołania przez Trenera Kadry Wojewódzkiej na 4 dniowy camp do Gdańska , który odbędzie się przyszłym tygodniu. Pozostali judocy wystartują w zawodach w Luboniu.