Niedziela, 26 Maja 2013

Łódź - Międzynarodowy Puchar Polski w kategorii młodzików i juniorów

W dniach 25-26.05.13 r. w Łodzi odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w kategorii młodzików i juniorów. W zawodach tych wystartowało ponad 400 zawodników z 59 klubów z Polski oraz reprezentanci Ukrainy, Rosji,Litwy, Łotwy i Estonii i Słowacji. Judocy STS Gryf-3 Słupsk nie zawiedli i zdobyli 3 brązowe medale. Na podium stanęli Rafał Błoński ( 81 kg), Anna Nazaruk ( 63 kg) oraz Jakub Nawrot ( 46 kg).

Medaliści ze Słupska pokazali się z bardzo dobrej strony. Rafał Błoński walczący w kategorii juniora stoczył 4 walki (3 wygrane przed czasem). Uległ tylko reprezentantowi Ukrainy.Rafał szczególnie efektownie roztrzygnął walkę o brązowy medal. W pojedynku tym zmierzył się z Sebastianem Banaszkiem z Warszawy. Walka trwała ok. 20 sekund. Słupszczanin sprowadził swojego rywala do parteru i założył skuteczną dźwignię na staw łokciowy.

Młodzicy również pokazali się z dobrej strony. Anna Nazaruk walcząca w kategorii 63 kg wygrała z zawodniczką z Łodzi (przez trzymanie). W kolejnym pojedynku uległa Jarkowskiej Magdalenie (Łódź). W walce o brązowy medal pokonała Nel Licznerską ( Bydgoszcz) wykonując rzut uchi-mata. Jakub Nawrot ( 46 kg) ponownie pokazał, że należy do czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej. W drodze po brązowy medal stoczył 5 walk( 4 wygrane). W pojedynku o 3 miejsce zmierzył się z zawodnikiem ze Słowacji. Pojedynek był bardzo wyrównany i o zwycięstwie zadecydowała dogrywka. W niej lepszym okazał się słupszczanin i Kuba mógł cieszyć się z brazowego medalu.

Z pozostałych Gryfitów punktowane 9 m-ce zajął Łukasz Gołojuch ( 50 kg).

W najbliższy wtorek (28.05) na hali judo ( ul. Madalińskiego ) odbędzie się 4 rzut słupskiej szkolnej ligii judo. Początek zawodów o godz.17.00. ZAPRASZAMY!!!