Niedziela, 12 Maja 2013

Mistrzostwa województwa Kujawsko-Pomorskiego w judo - kat. junior młodszy

W dniu 12 maja br. w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w judo w kategorii junior młodszy. Do rywalizacji przystąpiło 6 naszych judoków. Dorobek medalowy judoków ze Słupska jest imponujący. Wywalczyli łącznie 6 medali w tym 3 złote.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych okazali się Sandra Włoch (52 kg), Paweł Granicki (55 kg) oraz Jakub Siedlikowski (60 kg). Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Paweł i Jakub, którzy wszystkie swoje walki rozstrzygnęli przed czasem wykonując efektowne rzuty lub skuteczne kończąc walkę w parterze. Kuba stoczył również dodatkową walkę ze zwycięzcą kategorii 66 kg, którego także pokonał przed czasem.
Ze srebrnymi medalami z Torunia wrócili Norbert Katschke (60 kg) oraz Konrad Kwaśniewski (66 kg). Na trzecim stopniu podium stanęła Paulina Stachyra (48 kg)- był to jej pierwszy start w tak poważnych zawodach judo.

W najbliższy weekend judocy walczyć będą w Pucharze Europy oraz w Campie szkoleniowym w Bielsku Białej ( Tomasz Błoński, Patryk Kastner oraz Jakub Siedlikowski) oraz w turniejach ogólnopolskich w Jezierzycach i Szubinie.