Sobota, 27 Kwietnia 2013

Suchy Las - PP Juniorów Młodszych

W dniu 27 kwietnia br. w Suchym Lesie koło Poznania odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w judo. Słupsk reprezentowało 8 judoków z STS Gryf-3 Słupsk. Zawody te miały bardzo silną obsadę, gdyż był to generalny sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

Ze słupszczan najlepiej wypadł Patryk Kastner ( 60 kg), który wywalczył 2 miejsce. W tej kategorii wagowej do rywalizacji przystąpiło 56 judoków i Patryk musiał stoczyć 6 walk, by móc stanąć na podium.W drodze do finału pokonał zawodników z Rzeszowa, Wrześcia, Warszawy, Ostródy. Wszystkie te walki słupszczanin rozstrzygnął przed czasem. W walce finałowej na punkty uległ Szymonowi Jasińskiemu z Gdyni.
Kastner po raz kolejny potwierdził, że jego kariera sportowa rozwija się prawidłowo, a wielkie zaangażowanie i determinacja w nauce judo przynosi już pierwsze efekty. Patryk jest uczniem 3 klasy Gimnazjum w Redzikowie i doskonale godzi naukę z treningami judo.
Na 5 miejscu sklasyfikowany został Tomasz Błoński, który pierwszy raz wystartował w kategorii wagowej do 55 kg. Bilans walk Tomka to 4 wygrane i 2 porażki. Młody Gryfita musi wyciągąć właściwe wnioski z tego turnieju i do kolejnych zawodów odpowiednio się przygotować.
Z pozostałych Słupskich judoków po jednej wygranej walce mieli Jakub Siedlikowski (60 kg) oraz Robert Błoński ( 66 kg). Niestety kolejną walkę zawodnicy ci przegrali i odpadli z Turnieju nie wchodząc do repasaży.

Bez zwycięstwa z zawodów wrócili Paweł Granicki (55 kg), Jakub Konecki (55 kg) i Norbert Katschke (60 kg) oraz Przemek Błoński (66 kg). Wszyscy ci zawodnicy zebrali jednak niezbędne doświadczenie i muszą teraz wielką determinacją przygotowywać się ,by zdobyć kwalifikacje do OOM.

Już za tydzień Tomasz Błoński i Patryk Kastner reprezentować będą Polskę na Pucharze Europy w Berlinie.