Środa, 17 Kwietnia 2013

Coimbra (Portugalia) - Pucharu Europy juniorów młodszych w judo

Judoka STS Gryf-3 Słupsk Tomasz Błoński to wielka nadzieja słupskiego sportu. Powrócił on właśnie z Pucharu Europy juniorów młodszych, który odbył się w dniach 13-14.04.2013 r. w miejscowości Coimbra (Portugalia ). Słupszczanin startujący w kategorii do 50 kg wywalczył 5 miejsce. Ten wynik to najlepsze miejsce z reprezentantów Polski biorących udział w tych zawodach. Tomek stoczył 6 walk (4 wygrane). Pokonał reprezentantów Portugalii oraz zawodników z Hiszpanii i Bułgarii. W walce o medal brązowy uległ zawodnikowi z Włoch Andrei Carlino.

Walki w wykonaniu Tomka pokazały, że jest bardzo dobrze przygotowany do sięgania po najwyższe cele sportowe. W tym roku juniorzy młodsi mają ME oraz MŚ.

Wyjazd do Portugali sfinansowali w całości rodzice Tomka. Polski Związek Judo z powodu trudności finansowych nie dofinansowuje wyjazdów reprezentacji na Puchary Europy w tej grupie wiekowej.

Już 20 kwietnia br. w Teplicach (Czechy) Tomasz Błoński oraz Patryk Kastner - judocy STS Gryf-3 Słupsk reprezentować będą Polskę na Pucharze Europy. To kolejny sprawdzian judoków przed Mistrzostwami Europy. Tym razem zawodnicy jadą na zawody ze swoim trenerem, a koszty pokrywać będzie STS Gryf-3 Słupsk. Mamy nadzieję, że Nasze Miasto wesprze wyjazd judoków na tak ważne zawody.