Sobota, 16 Marca 2013

Grudziądz - XIV Otwarte Mistrzostwa Grudziądza w judo

W sobotę 16 marca br. w XIV Otwartych Mistrzostwach Grudziądza w judo o Puchar Prezydenta miasta Grudziądza walczyli zawodnicy Gryfa-3 w kategorii "Dzieci" i "Młodzik".
Nasi młodzi judocy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 8 medali. Najlepiej wypadł w grupie wiekowej młodzika Jakub Nawrot (46 kg), który wygrywając 4 walki zdobył 1 miejsce. W walce finałowej zmierzył się ze swoim kolegą klubowym Aleksandrem Plombon. Tym razem zwyciężył Nawrot, ale obaj pokazali judo na bardzo wysokim poziomie technicznym.
Pozostali słupszczanie, również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, walczyli bez kompleksów i bardzo ambitnie. Te zawody to potwierdzenie, że nasi młodzi sportowcy już dużo potrafią i w niedalekiej przyszłości będą sięgali po najwyższe cele sportowe.

Na podium w grupie młodzika z rocznika 1999 i 2000 stanęli :
1 miejsce - Jakub Nawrot (46 kg),
2 miejsce - Aleksander Plombon (46 kg ), Jakub Serafin (50 kg),
3 miejsce - Adrian Birecki (38 kg), Łukasz Gołojuch (50 kg),
5 miejsce - punktowane - Mikołaj Kamiński (55 kg).

Na podium w grupie dzieci z rocznika 2001 i 2002 stanęli:
2 miejsce - Cezary Birecki (27 kg), Dymitr Janczylik (33 kg), Michał Nawrot (36 kg)

Mniej szczęścia miał debiutujący w zawodach judo Krystian Skwierawski (39 kg), który stoczył 2 walki. Mimo, że obie przegrał to pokazał, że ma charakter wojownika i w kolejnych zawodach na pewno odniesie sukces.