Sobota, 9 Marca 2013

Piła - Puchar Polski Juniorów Młodszych

9 marca bieżącego roku słupscy judocy powrócili z 3 pucharami z Pucharu Polski juniorów młodszych, który odbył się w Pile. To ogromy sukces naszych sportowców i zapowiedź bardzo obiecującego sportowego roku.

Na matach w Pile zjawiła się czołówka najlepszych judoków w grupie wiekowej 1996-99. Wystartowało łącznie 273 sportowców. Słupsk reprezentowało 8 zawodników STS Gryf-3 Słupsk.

Pierwsze miejsca i puchary Polski zdobyli Tomasz Błoński ( 50 kg) oraz Patryk Kastner ( 60 kg). Trzeci Puchar odebrał trener słupskich judoków Lidiusz Kazior za zajęcie 4 miejsca w punktacji klubowej (ex aequo z klubem Czarnymi Bytom). W punktacji medalowej STS Gryf-3 zajął 2 miejsce za klubem z Jastrzębia Zdrój (na 37 sklasyfikowanych klubów).

Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się Patryk Kastner w kategorii 60 kg. W wadze tej do rywalizacji przystąpiło 41 zawodników. Patryk w drodze do finału stoczył 4 zwycięskie walki (3 wygrane przed czasem). Pokonał rywali z Konina, Wrocławia, Gliwic i Koszalina. W walce o 1 miejsce spotkał się z zawodnikiem Czarnych Bytom Maciejem Borówką. Patryk w tej walce wykonał swój ulubiony rzut ( uchi-mata) a następnie skutecznie założył trzymanie i zakończył w ten sposób walkę przed czasem. Kastner po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. Jest to zawodnik bardzo perspektywiczny, konsekwentnie realizujący swoje cele sportowe. Jest uczniem 3 klasy Gimnazjum w Redzikowie.

Z pucharem do Słupska powrócił również faworyt kategorii 50 kg Tomasz Błoński. Tomek po powrocie z Japonii jeszcze odczuwa zmęczenie, ale walczy bardzo skutecznie i bez większych kłopotów mógł cieszyć się z kolejnego sukcesu. W drodze do pierwszego miejsca pokonał reprezentantów z Bytomia, Wrocławia i Gdańska. W walce finałowej pokonał Patryka Nowaka z Jastrzębia Zdroju. Tomek Błoński jest uczniem 3 klasy Gimnazjum nr 4 w Słupsku.

Bardzo dobry występ słupszczan został dostrzeżony przez trenera kadry narodowej juniorów, który być może powoła obu naszych zawodników na Puchar Europy do Kijowa.

Pozostali słupszczanie wypadli również całkiem nieźle. Punktowane 7 miejsce zajął Robert Błoński ( 66 kg), a na 9 miejscu sklasyfikowany został Jakub Siedlikowski (60 kg).

Norbert Katschke, Przemek Błoński, Jakub Konecki oraz Paweł Granicki zakończyli swój występ na walkach eliminacyjnych, ale również pokazali się z dobrej strony i zebrali dużo cennych doświadczeń.

Wyjazd na zawody wsparła firma Remondis Electrorecycling.

Trenerzy i działacze STS Gryf-3 Słupsk mają nadzieję że sukcesy młodych sportowców będą dostrzeżone w środowisku Radnych Miasta Słupska i judo będzie miało szansę dalej rozwijać się w naszym mieście.