TS JUDO Gryf Słupsk, 76-200 Słupsk, ul. Madalińskiego 4, e-mail: gryf3judo@onet.pl, tel. 665 510 660, nr Konta: PKO BP II Oddział Słupsk 17 1020 4649 0000 7102 0054 0377

Aktualności

A A A
Sobota, 10 Listopada 2012

Bytom - Otwarty Puchar Polski U 17 – Liberty Cup

10 listopada 2012 r. w Bytomiu w hali sportowej "Na Skarpie" 275 zawodników z blisko 70 klubów Polski oraz zawodnicy z Czech wystartowało w Otwartym Pucharze Polski U 17 – Liberty Cup juniorów młodszych w judo. W zawodach tych startowali zawodnicy z rocznika 1996-97-98-99.

Słupsk reprezentowało 7 zawodników z STS Gryf-3 Słupsk i po raz kolejny nie zawiedli, zdobywając 1 medal. W kategorii do 50 kg Tomasz Błoński wywalczył brązowy medal.

Tomasz Błoński stoczył 5 walk, pokonując kolejno reprezentantów Bytomia, Wrocławia, Gliwic. Przegrał tylko jedyną walkę o wejście do finału z zawodnikiem gospodarzy z Czarnych Bytom Patrykiem Walczykiem nieznacznie przez yuko, mimo dużej determinacji do końca walki nie zdołał odrobić straty i musiał zadowolić się walką o 3 miejsce z Rafałem Terleckim z Politechniki Białystok, którą rozstrzygnął w pierwszej minucie walki zakładając skutecznie trzymanie.

Blisko medalu był Patryk Kastner w wadze do 60 kg, który zajął ostatecznie 5 miejsce. Stoczył najwięcej walk - 6 z tego 4 wygrał i dwa razy ocierał się o medal najpierw walcząc o wejście do finału z zawodnikiem z AON- u Warszawa - Lewińskim, przegrywając jedynie przez wskazanie sędziów oraz potem walcząc o brązowy medal z Szymonem Jasińskim z Galonu Gdynia.

Na 9 miejscu sklasyfikowany został Jakub Konecki (55kg - wygrał 2 walki), na 12 miejscu - Przemysław Błoński z wagi 66 kg oraz Robert Błoński z wagi 66kg (wygrał 2 walki).

Tym razem mniej szczęścia mieli najmłodsi zawodnicy, bo jeszcze młodzicy, Jakub Siedlikowski (55 kg) i Paweł Granicki (50 kg). Niekorzystne losowanie a potem niesprzyjający uklad walk spowodowało, że swój start w Turnieju tym razem zakończyli na walkach eliminacyjnych.

Za pomoc przy organizacji wyjazdu zawodników na Turniej szkoleniowcy Gryfa bardzo dziękują Panu Józefowi Koneckiemu, firmie OKTAN – Brzeski, Grzenkowicz, firmie STIKAR – Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Katarzyna Wsuł-Wołyniak oraz Słupskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Słupsku.

Judocy Gryfa mimo, że rok 2012 powoli się kończy mają przed sobą jeszcze kilka startów w kraju. Judoków czekają zawody w Gdańsku, Gdyni oraz Liga Szkolna Judo, która odbędzie się 21.11.2012 r. w hali judo przy ul. Madalińskiego 1 w Słupsku.